KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16085029

nr 1608 5029

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Klosterinteriör. Signerad, akvarell. Bladets mått: 49x35 cm, yttermått inklusive ram: 52x42 cm

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

måndag 25 mars 2024
kl 19:53:18

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark